2022.01.14 godz. 13:55 Świętochłowice, Śląskie

Czy mogę żądać podwyżki alimentów zarabiając więcej niż były mąż ?

Wyjaśnienie sytuacji

Syn ma 14 lat , potrzeby rosną, podwyżki , inflacja - czy mogę ubiegać się o podwyższenie alimentów zarabiając więcej niż były mąż ? Dziękuje

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2022 11:26

Dzień dobry! W kwestii ustalania wysokości alimentów proszę pamiętać, że jest to swoisty kompromis pomiędzy uzasadnionymi potrzebami uprawnionego (dziecka) a możliwościami zarobkowymi i majątkiem zobowiązanego. Sąd, w toku postępowania zapewne wezwie Panią i byłego męża do przedłożenia dokumentacji związanej z sytuacją majątkową (zaświadczenia o zarobkach/przychodach z działalności gospodarczej), jednak proszę zwrócić uwagę, iż w tym przypadku działa Pani w interesie dziecka. Jeśli zatem uzyskiwane od byłego męża alimenty nie są wystarczające do zaspokojenia potrzeb dziecka (przy odpowiednim
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)