2019.09.16 godz. 20:54 Łódź-Górna, Łódzkie

Czy mogę żądać wypłaty odszkodowania na naprawę auta i za auto zastępcze z polisy OC sprawcy?

Wyjaśnienie sytuacji

witam miałem kolizje z samochodem zarejestrowanym i posiadającym ważne OC. Kierujący pojazdem sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia, została sporządzona notatka policji, potwierdzona wersja zdarzenia została także przez świadka. Sprawa teraz jest wyjaśniana przez Wydział Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Łodzi. W czasie wyjaśniania sprawy wyszły na jaw najprawdopodobniej sfałszowane umowy kupna samochodu 10 dni przed zdarzeniem przez osadzonego w więzieniu, który nie mógł kupić samochodu, ani tym bardziej jechać tym autem ponieważ nie miał przepustki.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Paź 2019 10:18

Szanowny Panie, jeżeli samochód posiadał ważną polisę OC jak najbardziej powinien Pan kierować roszczenia o naprawienie szkody do ubezpieczyciela samochodu sprawcy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)