2024.10.17 godz. 06:42 Lubartów, Lubelskie

Czy mogę zadać zwrotu pieniędzy od banku z powodu oszustwa na olx ,czy jest jaka kolwiek szansa na odzyskanie pieniędzy?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, ostatnio chciałam zakupić smartfona na olx więc znalazłam pasujaca mi ofertę i dogadalam się z właścicielem który w żaden sposób nie stwarzał podejrzeń po pewnym czasie wysłała mi linka do aukcji zapewniają że jest bezpieczna płatność, więc ja niczego nie podejrzewając weszłam przejrzalam stronę i postanowiłam zakupić smartfona, więc wykonałam blika, właścicielka po opłaceniu odezwała się że wyśle następnego dnia i kontakt się urwał a smartfona i pieniędzy jak nie było tak nie ma, składałam reklamacje do banku online ale to nic nie dało, co zrobić żeby odzyskać pieniądze ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2024 15:10

Szanowna Pani, z przedstawionego stanu faktycznego wynika, że stała się Pani ofiarą oszustwa. Należy niezwłocznie zwrócić się na komisariat, celem złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Kancelaria specjalizuje się w nieautoryzowanych transakcjach. Zapraszam do kontaktu, adw. Magdalena Borowik-Tomalska, Kancelaria BTLA Katowice