2022.02.06 godz. 21:33 Bielsko-Biała, Śląskie

Czy mogę żądać zwrotu zadatku jeśli nie został on określony w pisemnej umowie?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, proszę o informację co w przypadku gdy chcę zrezygnować z umowy na poczet której został wpłacony zadatek w dwóch kwotach 1000 i 4000 zl przy czym na umowie jest wpisana tylko kwota zadatku 1000 zl (informacja o tym ze musze zapłacić druga część dostałam droga mailowa i w tytule przelewu wpisalam iz jest to zadatek). Czy jest jakakolwiek szansa na odzyskanie tej drugiej części zadatku? Chodzi o organizację wesela. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2022 10:57

Bez analizy zawartej umowy nie sposób jest odpowiedzieć na Pani pytania.