2022.02.04 godz. 12:13 Skrzypnik, Dolnośląskie

Czy mogę zamontować własne szambo we wspólnocie jeśli nie ma podziału gruntów?

Wyjaśnienie sytuacji

Budynek w którym mieszkam to była kiedyś szkola. Jest tutaj 9 właścicieli łącznie ze mną. Jeden właściciel nie żyje a jeden jest niepoczytalnym morderca który siedzi w więzieniu. Pozostali sąsiedzi nie są skłonni do współpracy czy chętni do wyrażania dobrowolnej zgody na cokolwiek. Ja chce odłączyć się od wspólnego szamba i mieć własne. Podział gruntów jest tylko umowny i nie ma nic na papierze. Chcę swoje szambo zamontować na swoim umownym gruncie obok swojego garażu. W żaden sposób nie wpłynie to na sąsiadów ani na użytkowanie przez nich gruntów. Jakie są przepisy w tym zakresie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lut 2022 11:07

Może Pan żądać sądowego zniesienia współwłasności nieruchomości.