2020.10.06 godz. 17:20 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mogę zapytać o zgodę na przedstawienie oferty poprzez fanpage facebooka?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Czy mogę jako osoba fizyczna wysyłać wiadomości do lokalnych restauracji z zapytaniem o przedstawienie oferty na stworzenie strony internetowej. Wiadomość byłaby wysyłana na fanpage firmowy, na facebooku. Przykładowa treść wiadomości: "Dzień dobry. Tworzę tanie strony internetowe. Proszę o informację czy mogę przedstawić Państwu szczegóły. Pozdrawiam, Anna" Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 20:12

Szanowna Pani, przepisy prawa nie zabraniają Pani podejmowania działalności zarobkowej na własny rachunek oraz oferowania usług. Proszę pamiętać, że powinna Pani wykonywać zlecenia na podstawie umowy, a wynagrodzenie będzie opodatkowane. Jeżeli osiąga Pani dochody nie przekraczające 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę może Pani wykonywać zlecenia w ramach tzw. niezarejestrowanej działalności gospodarczej. Z poważaniem adwokat Sonia Konieczniak