2022.04.08 godz. 14:06 Gdańsk, Pomorskie

Czy mogę zasięgnąć porady dotyczącej dziedziczenia gospodarstwa rolnego?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, sytuacja w której się znajduje wygląda następująco: moja siostra nie mieszka od ponad 10 lat na gospodarstwie chodź ma tu stały meldunek. Ja wraz z żoną inwestujemy w dom, ogrodzenie i wszystko. Czy siostra będzie miała prawo ubiegać się o część domu gdy tata go na nas przepisze w całości? Niestety przepis zostanie zrobiony dopiero za 5 lat. Pytam bo nie wiem czy dobrze robimy inwestując tu duże pieniądze.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Cze 2022 20:40

Nie mają państwo pewności, czy do zapisów dojdzie. A jeśli tata umrze wcześniej? Po darowiźnie siostra będzie mogła domagać się zachowku. Wartość będzie liczona na według stanu na dzień otwarcia spadku. Ja klientom odradzam inwestycje w cudzy majątek.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)