2022.10.27 godz. 15:37 Poznań, Wielkopolskie

Czy mogę zażądać spłaty całości pożyczonej kwoty, czy jedynie niezapłaconych rat?

Wyjaśnienie sytuacji

Celem zakupu wyposażenia i zorganizowania miejsca, w którym działalność miała być prowadzona "wspólnik" wyłudził ode mnie łącznie 14 tys. złotych. Na dużą część tej kwoty posiadam potwierdzenia zrealizowanych przelewów. Finalnie ustaliliśmy, że łącznie spłaci 15 tys. rozbite na 10 rat, płatne 15 dnia każdego miesiąca. Pierwsza płatność miała zostać zrealizowana 15 sierpnia. Bez skutku. Nadal jestem zbywany. Planuję wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty. Czy mogę domagać się zapłaty całej kwoty (15 tys. + odsetki), czy jedynie niezapłaconych rat (3x 1,5 tys. + ustawowe odsetki)? Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2022 10:25

O ile mamy do czynienia z pożyczką, cała kwota staje się wymagalna z chwilą wypowiedzenia umowy pożyczki. W razie pytań zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl