2020.10.24 godz. 13:32 Rzeszów, Podkarpackie

Czy mogę zerwać umowę najmu nie znajdując nikogo na swoje miejsce ?

Wyjaśnienie sytuacji

Zawarłam pod koniec września umowę najmu na czas określony - 12 miesięcy. Jednak z powodu obecnej pandemii przechodzimy na uczelni na tryb zdalny, stąd też chciałabym zerwać umowę najmu pokoju. W regulaminie do w.w umowy (nie w samej umowie) zawarty jest zapis, że muszę znaleźć kogoś na swoje miejsce. Czy faktycznie jest to konieczne? Jakiej ewentualnej wysokości kary mogę się spodziewać za złamanie takiej umowy bez znalezienia osoby na moje miejsce? Umowa zaznacza tylko karę 2 500 zł w przypadku jeśli użytkowała bym pokój niewłaściwie doprowadzając do jego zniszczenia.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lis 2020 12:48

Dzień dobry, jeżeli podpisała Pani umowę na czas określony bez okresu wypowiedzenia to jest Pani zobowiązana do zapłaty czynszu najmu przez czas jej obowiązywania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)