2021.03.18 godz. 14:16 Lublin, Lubelskie

Czy mogę zerwać umowę z firmą ktora wydzierżawiła u mnie kawałek ziemi pod budowę wieży telefonicznej ?

Wyjaśnienie sytuacji

Umowa nie wygasła ale przysłali informacje że kto inny teraz będzie właścicielem. Odsprzedali ja . Czy na tej podstawie mogę zerwać umowę lub ewentualnie zmienić warunki umowy ? Jesli tak jak to zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Mar 2021 11:54

Dzień dobry! W opisanej przez Panią sytuacji polecam przeanalizowanie treści umowy dzierżawy, jaka została podpisana w przedmiotowej sprawie i ustalenie, kiedy i na jakich zasadach możliwe jest jej rozwiązanie - przepisy kodeksu cywilnego mają tutaj jedynie pomocnicze zastosowanie. Jeśli nie ma Pani informacji, kto obecnie jest dzierżawcą to polecam zwrócenie się na piśmie do poprzedniego dzierżawcy z wnioskiem o złożenie stosownych wyjaśnień i wskazanie podmiotu, na który przeniesione zostały prawa i obowiązki z umowy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)