2023.01.26 godz. 19:25 Resko, Zachodniopomorskie

Czy mogę zgłosić na policję czerpanie korzyści z pomocy charytatywnej ?

Wyjaśnienie sytuacji

Mój syn jest poważnie chory i zbieram pieniądze na operacje. Otrzymałam pomoc od obcych dla mnie ludzi. Jedna pani założyła grupę licytacyjną i jest podejrzenie że przywłaszczyła sobie rzeczy które miały trafić na licytacje. Dowiedziałam się o tym że mogłyby kosmetyki zaginąć gdyby ona je odebrała. Następnie jeden pan pomogł mi zorganizować festyn. Zebrali sponsorów a pieniądze brali od rodziców mojego chłopaka. Przyznał się do tego że się dorobił w wiadomości na Facebooku. Czy mogłabym go zgłosić na policję i czy wiadomość jest wystarczającym dowodem? Ta pani i ten pan działają razem.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2023 13:03

Dzień dobry, jaka Pani sama wskazała istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa. W takiej też sytuacji ma Pani możliwość złożenia zawiadomienia do organów ścigania.