2019.08.19 godz. 23:42 Lidzbark Warmiński, Warmińsko-mazurskie

Czy mogę zgłosić na policję naruszanie miru domowego przez sąsiada

Wyjaśnienie sytuacji

Sąsiad zrobił wykopy koło mojego domu naruszył grunt koło mojego domu zaczął pracę zageszczarką taką jak używają na robotach drogowych jak jeździ tą zageszczsrką w domu mi się ściany trzęsą i wszystko skacze na szafkach itp.boje że dom mi się zawali stary budynek .Mam małe dzieci do tego mieszka ze mną mama w podeszłym wieku jest bardzo schorowana jak zaczyna roboty nie da się spokojnie wysiedzieć w domu dzieci boją się jak tak się trzęsie bardzo to przeżywają nadzór budowlany mnie odesłał powiedział że może robić co chce na swojej działce.Boje się że dom nie wytrzyma tych prac co mogę zrobić

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sie 2019 00:03

Naruszenie miru domowego w tym przypadku nie następuje. Warto rozważyć złożenie pozwu cywilnego o zaniechanie naruszeń (tzw. immisji - art. 144 kodeksu cywilnego) wraz z wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia poprzez nakazanie zaprzestania prac. W razie dalszych pytań, proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)