2021.09.13 godz. 11:08 Wrocław, Dolnośląskie

czy mogę zgłosić na policję wyzywanie w smsach od byłego męża?

Wyjaśnienie sytuacji

Były mąż wysyła do mnie wiadomości w których mnie wyzywa od tumanów, debili itp dręczy dziwną ich treścią i straszy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Wrz 2021 12:25

Powinna Pani zgłosić sprawę na policję lub prokuraturę. Oni w zależności od przedstawionych okoliczności przypiszą kwalifikację prawną czynu jako uporczywe nękanie lub groźby karalne w zależności o treści wysyłanych wiadomości. W najgorszym wypadku zakwalifikują to jako znieważenie i będzie Pani musiała złożyć prywatny akt oskarżenia ale i wtedy może Pani domagać się zakazu zbliżania i kontaktowania ze strony męża.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)