2022.04.18 godz. 18:41 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę zgłosić partnerkę do prokuratury czy na policję?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem w związku z kobieta i tak w skrócie opowiem Pytanie: Witam. Jestem w związku z kobieta. I tak w skrócie opowiem sytuację - jesteśmy razem pół roku na początku prosiła mnie żebym wzięła chwilowke bo potrzebowała pieniędzy na kare z urzędu skarbowego. Potem mówiła że jak zdałam prawo jazdy mówiła że kupi mi auto to wzięłam parę innych chwilowek i wysłałam na jej konto. Auta nie ma i pieniądzy też nie ma. Mówiła że mi wszystko spłaci a teraz bardzo mało spłaca. Jestem winna ogólnie 30 tys. Będę miała komornika i nie wiem co mam robić. Wracam do tamtego tematu. Mówiła mi potem po jakimś czasie jak nie kupowała mi auta że jej komornik zabrał jej wszystko. Nie wiem czy to była prawda czy nie. Proszę o jakiś kierunek. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Kwi 2022 09:50

Może Pani odzyskać pieniądze na drodze sądowej. Inną możliwością jest złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa oszustwa do prokuratury.

Zmodyfikowano dnia: 19 Kwi 2022 09:54