2021.06.27 godz. 22:27 Kraków, Małopolskie

Czy mogę złożyć do sądu wniosek o odrzucenie spadku po bracie mimo że jego corka ( nieletnia) twierdzi że odrzuciła spadek ale nie chce przesłać żadnego potwie

Wyjaśnienie sytuacji

W styczniu zmarł mój brat, chcę odrzucić spadek ale córka jego (nieletnia) twierdzi sms że odrzuciła spadek ale nie chce przesłać zadnego potwierdzenia. Czy mogę na wszelki wypadek złożyć do sądu wniosek o odrzucenie spadku w imieniu swoim i dziecka? I czy siostra mojej mamy też może złożyć taki wniosek?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Cze 2021 07:10

Jeśli córka jest nieletnia proszę zadzwonić do sądu właściwego dla jej miejsca zamieszkania czy toczyło się postępowanie w przedmiocie wyrażenia zgody na odrzucenie spadku przez nią Nadto jeśli faktycznie doszło do odrzucenia spadku informacje o tym powinien mieć sąd spadku (sąd ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy). Tam również może Pan zadzwonić.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)