2019.11.02 godz. 14:16 Piaseczno, Mazowieckie

Czy mogę złożyć doniesienie do Prokuratury na wykonawcę "wykończenia mieszkania pod klucz " z zamiarem wyłudzenia 70 tys. zł za nie należycie wykonaną usługę?

Wyjaśnienie sytuacji

Z partnerem jesteśmy osobami niepełnosp. Mieszkaliśmy w Lublinie. Kupiliśmy mieszkanie w Juzefosławiu k. Piaseczna - stan developerski. Na portalu internet. www.oferteo.pl znaleźliśmy firmę Meble Jankos - Piotr Jankowski ze Szczytna, która miała wykończyć i wyposażyć mieszkanie we wszystkie meble. Podpisaliśmy Umowę o dzieło i specyfikacją materiałową na odległość. Wpłacaliśmy pieniądze na konto w banku. Firma nie dotrzymała terminu oddania mieszkania. Źle wykonała prace wykończeniowe i meble. Część mebli i sprzętów brak. Nie potwierdziła fakturami zakupów. Wysyłana korespondencja wraca.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Wołczkiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Maj 2020 11:50

Zgłosić oczywiście można, natomiast jest dość prawdopodobne (nie znam wszystkich szczegółów, więc nie przesądzam), że prokuratura uzna, że sprawa ma charakter cywilny i odeśle na drogę postępowania sądowego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 71% uznało tę odpowiedź za pomocną (7 głosów)