2024.08.19 godz. 16:43 Lwówek Śląski, Dolnośląskie

Czy mogę złożyć inne zeznania w prokuraturze niż na policji?

Wyjaśnienie sytuacji

Ostatnio do moich drzwi zapukała policja w celu przeszukania mieszkania ponieważ szukali narkotyków. Niczego nie znaleźli w domu. Zabrali mnie na posterunek w celu złożenia wyjaśnień. Teraz otrzymałam wezwanie do prokuratury na przesłuchanie jako podejrzany. Czy mogę zmienić swoje zeznania ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sie 2024 11:30

Dzień dobry, zmiana treści wyjaśnień może mieć wpływ na ocenę wiarygodności Pana wyjaśnień. Jednak z Pana opisu wynika, że wcześniej był Pan przesłuchiwany jako świadek, a dopiero teraz mają być przedstawione Panu zarzuty - z tej racji wcześniejsze zeznania jako świadek nie mogą być formalnie wykorzystywane jako dowód w sprawie, w której będzie Pan podejrzanym. Dla jasności to co przedstawiam, to zasady, a czy w Pana konkretnej sprawie opłaca się obecnie odpowiadać inaczej w ramach przesłuchania, to już indywidualna kwestia. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)