2023.05.25 godz. 21:41 Tychy, Śląskie

Czy mogę złożyć pozew o bezpodstawne oskarżenia, lub co mogę zrobić gdy ktoś próbuje mnie pomówić

Wyjaśnienie sytuacji

Witam sprawa wygląda tak, że koleżanka ( może przyszła partnerka) jest po rozwodzie i ma dziecko z tym panem co się rozstała, on utrudnia jej życie, grozi że zabierze dziecko, próbuje ją zastraszać że do sądu ja poda itp. Ale teraz wymyślił, lub podsunoł mu to adwokat że on sobie nieżyczy żeby jego córka miała kontakt zemną, ponieważ on ma podejrzenie że ja zażywam narkotyki i napisał jej że ma wybrać czy chce takie pismo od adwokata, czy się ustnie dostosuje. I tutaj moje pytanie, ponieważ narkotyków nie zażywam, czy mogę założyć mu sprawę o niesłuszne oskarżenia i czy on faktycznie tak może

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Maj 2023 10:23

Dzień dobry. O ile oskarżenie o zażywanie narkotyków było wygłoszone w jakiejkolwiek formie w przestrzeni publicznej, możliwe jest dochodzenie roszczenia o naruszenie dóbr osobistych. Co do dziecka, warto rozważyć możliwość wniosku o ograniczenie władzy rodzicielskiej plus ewentualnie ustalenie kontaktów ojca z dzieckiem, aby rozwiązać kwestię "zabrania dziecka". Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl