2023.08.24 godz. 14:08 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę złożyć wniosek o zabezpieczenie w polskim sądzie a jeżeli tak to w którym?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry  W sprawie prowadzone jest sledztwo. 45 poszkodowanych 12 mln pln. Firma Forex zajmująca się kontraktami CFD ma siedzibe w Atenach.  Chcialbym złożyć  wniosku o udzielnie zabezpieczenia roszczenia, czyli udzieleniu zabezpieczenia przez sąd. Uniemożliwienia dłużnikowi wyzbycia się majątku przed zakończeniem postępowania poprzez blokadę wszystkich kont firm. Czy mogę złożyć wniosek o zabezpieczenie w polskim sądzie? Jeżeli tak to w którym? Szukam kancekari która wystąpi w roli oskarżyciela posiłkowego.  Pozdrawiam Andrzej

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2023 14:21

Zabezppieczenie w postępowaniu karnym jest jak najbardziej - władny jest prokurator. Oczywiście strona (pokrzywdzony) może składać odpowiednie wnioski, również w tym zakresie. Zapraszam do kontaktu w wiadomości email: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)