2022.07.28 godz. 09:33 Gdańsk, Pomorskie

Czy mogę złożyć wypowiedzenie umowy o pracę drogą pocztową za potwierdzeniem odbioru?

Wyjaśnienie sytuacji

Chcę złożyć wypowiedzenie umowy o pracę. Zatrudniona od 1 marca 2022- mam 2 tyg. czas wyp. Obecnie jestem na zwolnieniu L4 . Chciałabym złożyć wypowiedzenie umowy o pracę drogą pocztową - gdyż przyjmuje leki antydepresyjne i nie wychodzę z domu. Wobec tego, pytanie jest identyczne jak w tytule problemu. A jeśli istnieje takie prawo to: Czy placówka ma prawo nie odebrać od listonosza/firmy kurierskiej takowego wypowiedzenia, gdy zobaczą moje dane? Zaadresować na placówkę czy konkretną osobę? Czy pisać im wcześniej o tym, że takie wypowiedzenie wysyłam ? Jak liczyć bieg takiego wypowiedzenia?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lip 2022 15:41

Dzień dobry, przepisy dopuszczają możliwość przesłania wypowiedzenia umowy o pracę listem poleconym, odnosi ono taki sam skutek jak doręczone osobiście. Dla rozpoczęcia biegu wypowiedzenia istotna jednak jest data odbioru tego listu, a nie data jego wysłania. Wypowiedzenie najlepiej zaadresować na adres zakładu pracy i dodatkowo wysłać w wiadomości e-mail zaznaczając opcję potwierdzenia odbioru maila. Pozdrawiam.