2022.10.17 godz. 13:59 Szczecin, Zachodniopomorskie

Czy mogę złożyć zawiadomienie na konkubinę ojca i jej dzieci o nękanie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , nazywam się Agnieszka Majzel , piszę aby jakkolwiek pomóc mojemu bratu Kacprowi lat 19 . Kacper mieszka w domu rodzinnym z ojcem , kontynuuje naukę w liceum zaocznym oraz pracuje . Od roku do ojca wprowadziła się nowa partnerka wraz ze swoimi dziećmi , w domu króluje alkohol oraz przemoc psychiczna ze strony konkubiny która czuje się bezkarnie gdyż zkacoer w oczach prawa jest już pełnoletni . Brat posiada nagrania kiedy to podczas nieobecności ojca jest upokarzany przez konkubinę i jej córki to wszystko ma prowadzić do jego wyprowadzki z domu aby pozbyć się go jako problemu .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Gru 2022 11:51

Dzień dobry Pani Agnieszko, jeśli temat aktualny a sprawy dalej się tak mają jak Pani opisuje to sugeruje złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Jednakże wcześniej dla pełnego obrazu sprawy proponuję jeszcze omówić ten temat z mecenasem. Pozdrawiam