2019.11.02 godz. 22:32 Wrocław, Dolnośląskie

Czy mogę zmienić kwotę roszczenia powoda?

Wyjaśnienie sytuacji

Pozew o zapłatę obejmuje domniemane zadłużenie na grudzień 2017 r. Powód, w międzyczasie - 2 lata!, przypisał pozwanemu kolejne nieuzasadnione zadłużenia. Czy pozwany może wnioskować do Sądu o zmianę spornej kwoty na nową, żeby w ramach toczącego się postępowania doprowadzić do ustalenia, ile - komu i dlaczego.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2019 17:40

co to znaczy wnioskować o zmianę spornej kwoty? Po otrzymaniu pozwu pozwany powinien sporządzić odpowiedź na pozew. W odpowiedzi na pozew powinien wskazać ile jego zdaniem jest winny powodowi, przedstawić dowody itd.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)