2022.02.15 godz. 18:37 Warszawa, Mazowieckie

Czy mogę zmienić na rozprawie sądowej z "za porozumieniem stron" bez orzekania o wine z powodu ciazy

Wyjaśnienie sytuacji

Wstępnie byliśmy umówieni na rozwód "bez orzekania o winie". Od ponad roku czasu już nie mieszkamy razem. Ok 2tyg temu dowiedziałem się ze jest w ciąży z nowym partnerem, który notabene, wprowadził się na moje miejsce zaraz po mojej wyprowadzce. Mogę ją oskarżyć i zmienić stronę aby to Ona była winna rozpadowi małżeństwa na dowód jeszcze by była jej ciąża? Wskazywało by to logiczne że musiała się z nim już wcześniej spotykać zanim się wyprowadziłem skoro za niedługo się wprowadził na moje miejsce. Czy to nie ma znaczenia ponieważ zaszła w nią już jak nie mieszkaliśmy razem?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2022 14:31

Dzień dobry, oczywiście może Pan zmienić stanowisko co do winy, jednak musi Pan udowodnić, że żona miała innego partnera jeszcze przed rozstaniem. Fakt, ze zaszła w ciążę po rozstaniu lub dopiero po rozstaniu zaczęła się spotykać z inną osobą nie ma znaczenia dla winy. Pozdrawiam, adw. Ewelina Wolny