2022.11.17 godz. 15:46 Gryfino, Zachodniopomorskie

czy mogę zostać oskarżony o oszustwo? co mam zrobić w tej sytuacji?

Wyjaśnienie sytuacji

przez internet sprzedałam pewnej osobie swoje środki fiducjarne za kwotę 300 zł. nie od razu zwróciłam uwagę na to, że kupujący poprosił o wykonanie przelewu z innego konta. kilka dni później otrzymałam wiadomość z banku, że moja karta została zablokowana. W oddziale banku dowiedziałem się, że na moim koncie zostało również zablokowane 300 zł. Następnie napisałam wiadomość o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, że ​​przesłane do mnie środki mogły zostać pozyskane nielegalnie. Do tej wiadomości załączyłem wszelkie dowody, że środki te nie zostały przeze mnie skradzione ani zdobyte nielegalnie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Gru 2022 09:30

Dzień dobry, sytuacja opisana przez Panią wymaga głębszej analizy w oparciu o rozwinięcie wątków poruszonych przez Panią. Jeśli nie w chwili obecnej to zapewne na etapie otrzymanego wezwania na przesłuchanie może być potrzebny kontakt z adwokatem.