2019.07.05 godz. 12:38 Płock, Mazowieckie

czy moge zostac radnym banku spoldzielczego jezeli w 2006 roku zostalem odwolany z czlonka zarzadi i w 2007 roku nie otrzymalem absolutorium

Wyjaśnienie sytuacji

art.22aa prawo bankowe polityka odpowiednisci kandytatow na ranych. Kro nie posiada reputacji nie moze pelnic funkcji radnego

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2019 14:45

Szanowny Panie, domyślam się, że chodzi Panu o pełninie funkcji członka rady nadzorczej banku spółdzielczego. Kandydat na te stanowisko powinien cechować się odpowiednimi kwalifikacjami oraz dawać odpowiednią rękojmię należytego wykonania powierzonego mu mandatu. Co do kryteriów zwłaszcza dotyczących "reputacji" należy wskazać, że są one ocenne. Każdy kandydat na takie stanowisko podlega odpowiedniej ocenie pod względem posiadanej wiedzy, doświadczenia, predyspozycji oraz kwestii związanych z etyką. W celu ocenienia Pańskiej sytuacji proszę o podanie większej ilości szczegółów.