2019.04.13 godz. 08:51 Katowice, Śląskie

GDZIE MOGE SIE ODWOLAC ZLOZYC ZAZALENE SKARGE DO MINISTRA TRYBUNALOW POLSKICH CZY EUROPEJSKICH NA POSTANOW. SADU DS NAZORU NAD POSTĘP. BEZ PRAWA DO ZAŻALENIA

Wyjaśnienie sytuacji

brat mnie pobil i naublizal,zawiad.policje prokuratura umozyla postep.odwolalem sie do sadu dostarczylem nagranie ublizen oczywiscie pobicia nie slychac.sadw postep. przgotowawczym utrzymal w mocy bez prawa wniesienia odwolania . na nagraniu bardzo wyraznie slychac ublizanie dolaczylem jeszcze scenogram sad napisal- ze przebieg rozmowy nie wskazuje by pod moim adresem byly wypowiadane grozby karalne.nagranie mowi co innego,ni moge tego popuscic bo to nie pierwszyraz,chce sie odwolac lub pisac wszedzie minister trybunaly itd,prosze o pomoc. jestem osobą starą niepelnosprawną i boje sie o życie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Kwi 2019 16:26

Witam, może Pan skorzystać z dobrodziejstwa art. 55 paragraf 1 Kodeksu postępowania karnego, czyli w razie powtórnego wydania postanowienia o odmowie wszczęcia lub o umorzeniu postępowania w wypadku o którym mowa w art. 330 § 2 - Pana casus, pokrzywdzony może w terminie miesiąca od doręczenia mu zawiadomienia o postanowieniu wnieść akt oskarżenia do sądu (jest to tzw. subsydiarny akt oskarżenia), dołączając po jednym odpisie dla każdego oskarżonego oraz dla prokuratora. Paragraf 2 tegoż przepisu mówi, że taki akt musi być sporządzony i podpisany przez zawodowego pełnomocnika.

Zmodyfikowano dnia: 13 Kwi 2019 16:33
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)