2023.01.12 godz. 23:34 Przemyśl, Podkarpackie

Czy mogę zrobić prawo jazdy na inną kategorię posiadając zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Posiadam zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 3 lata. W lutym minie już połowa okresu zatrzymania prawa jazdy i zamierzam złożyć wniosek o skrócenie zakazu poprzez montaż blokady alkoholowej w samochodzie. Pierwsze pytanie to czy mogę taki wniosek złożyć wcześniej, jeszcze przed dniem minięcia połowy kary i czy mogę zdać prawo jazdy drugi raz czy muszę czekać dokładnie do dnia minięcia połowy okresu? Drugie pytanie to czy podczas trwania kary mogę zrobić prawo jazdy na kategorię A i zamontować w motocyklu blokadę czy jest to możliwe dopiero po 3 latach od odebrania prawa jazdy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Aneta Ostrowska

Jarosław, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2023 09:37

Witam, wniosek o skrócenie wykonywania środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów można złożyć jeszcze przed wykonaniem połowy środka karnego. Moja Kancelaria kompleksowo i z sukcesami prowadzi sprawy tego typu W PANA LOKALIZACJI. Zapraszam do kontaktu adw Aneta Ostrowska tel. 501 132 261 www.kancelariaostrowscy.pl