2024.03.24 godz. 21:26 Orzysz, Warmińsko-mazurskie

Czy mogę zrzec sie darowizny z dożywociem na rzecz darczyńcy ?

Wyjaśnienie sytuacji

W 2022 r ojciec przepisał mi dom z dożywociem

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2024 12:27

Zrzec się raczej nie można, ale są inne rozwiązania, jak np. rozwiązanie umowy przez sąd w wyjątkowych wypadkach - art. 113 § 2 Kodeksu cywilnego. Czy Pana ojciec zgadza się aby umowa dożywocia przestała obowiązywać? Pytanie, co jest powodem chęci "zrzeczenia się darowizny z dożywociem"? Z wyrazami szacunku