Treść zapytania

2020.09.23 godz. 13:06 Wejherowo, Pomorskie

Czy mogę zwolnić pracownika, który jest częściowo niezdolny do pracy bez wykonywania badań kontrolnych z medycyny pracy?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Pracownik miał zwolnienie lekarskie przez 182 dni, następnie złożył dokumenty do ZUS o przyznanie renty. Lekarz orzecznik z ZUS wystawił oświadczenie o częściowej niezdolności do pracy pracownika. Czy na tej podstawie możemy zwolnić pracownika, czy należy skierować go na badania kontrolne do medycyny pracy i po orzeczeniu o niezdolności do pacy możemy go zwolnić na podstawie Art. 229§ 4 Kodeksu Pracy? Czy też należy poczekać na decyzję z ZUS o przyznanej rencie?

Odpowiedzi prawników:


Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

(5 opinii)

Odpowiedział(a) dnia: 23 Wrz 2020 15:42

czy stanowisko na którym pracownik jest zatrudniony wyklucza pracę z tą częściowa niezdolnością do pracy? z czyjej winy powstała ta niezdolność?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź