2024.08.23 godz. 07:51 Bukownica, Wielkopolskie

Czy mogę zwrócić pojazd z tytułu rękojmi? i jak to zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiłam pojazd z komisu. Sprzedający zapewniał, że auto jest w 100% sprawne, żaden element nie był malowany, żadnych oznak korozji czy czegoś podobnego, jest książka serwisowa" - zacytowane z ogłoszenia. Po zakupie wyszły na jaw wady. Do zrobienia: łączniki i gumy drążka stabilizatora, osłony przekładni kierowniczej z lewej strony, podłoga samochodu rdzewieje od spodu;lusterko boczne lewe opada w dół w trakcie jazdy; niedobita klimatyzacja, którą miał sprzedawca uzupełnić; brak książeczki serwisowej; auto było malowane. sprzedawca robił przegląd zanim oddał auto, ale niepowiedział o wadach

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sie 2024 10:27

Przysługują Pani prawa z tytułu rękojmi - żądanie obniżenia ceny, naprawy wad lub odstąpienie od umowy, zwłaszcza w przypadku gdy sprzedający zataił wadę ukrytą. W niektórych przypadkach w sytuacji gdy sprzedający posiadał wiedzę np. o uszkodzeniach z tytułu wypadku lub kolizji, może dojść do popełnienia przestępstwa z art. 286 kk (tzw. oszustwo). Konieczne będzie pisemne oświadczenie o wybranym uprawnieniu złożone sprzedającemu. Następnie pozew. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl