2023.01.11 godz. 13:29 Lublin, Lubelskie

Czy mój brat jako współwłaściciel połowy spadku po ojcu ,może bez mojej zgody sprzedać swoje udziały osobie trzeciej ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dostałem w spadku po ojcu stary ciagnik rolniczy i grunty orne. Wspólnie z bratem po 1/2 z całości. Chcialem spłacić brata i przejąć całość jednak żąda ode mnie horrendalnej rekompensaty Nie chcę przepłacać, chyba nikt nie lubi... Jednak problem tkwi w tym , że brat grozi mi , że jeśli nie zgodzę się na jego warunki , sprzeda swoje udziały mojemu wrogowi, czyli sąsiadowi. Czy moze to zrobić zgodnie z prawem ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sty 2023 10:44

Tak, brat dowolnie rozporządza swoimi udziałami w spadku. Natomiast w tej sprawie zasadny byłby dział spadku (zniesienie współwłasności). Zapraszam do kontaktu w wiadomości email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)