2020.08.23 godz. 20:43 Poznań, Wielkopolskie

Czy mój chłopak może żądać połowy majątku za moje własne mieszkanie?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Od 9 lat mam chłopaka. Od 4 lat mieszkamy w moim własnym mieszkaniu i płacimy rachunki co miesiąc na pół. Czy po 10 latach mieszkania razem i płacenia rachunków na pół, połowa mieszkania jest jego? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2020 06:23

w odpowiedzi na pytanie "Czy po 10 latach mieszkania razem i płacenia rachunków na pół, połowa mieszkania jest jego?" - odpiszę, że takich cudów nie ma. Jednak chłopak może się ewentualnie domagać od Pani zwrotu nakładów poniesionych na mieszkanie, jeżeli takowe były (np. za remont).