2022.10.12 godz. 18:32 Sosnowiec, Śląskie

Czy mój mąż może starać się o umorzenie wyroku?

Wyjaśnienie sytuacji

W 2021 roku mój mąż pisał na portalu randkowym z dziewczyną która podawała się za starszą,a w rzeczywistości była dzieckiem. z tego powodu mój mąż dostał wyrok ograniczenia wolności poprzez prace społecznie. Wyrok był na tle seksualnym. Łączna ilość godzin to 720h ok 18 miesięcy, po 40h miesięcznie. Odrobił już 9 miesięcy. Czy po takim czasie może się starać o umorzenie drugiej połowy wyroku ?? Jeżeli tak to bardzo proszę o podpowiedzenie jak można napisać takie umorzenie, oraz w jakiej formie ma to być. Najlepiej bardzo bym prosiła o jakiś wzór na takie pismo.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2022 19:44

Sąd może zwolnić skazanego z odbywania kary ograniczenia wolności, po odbyciu co najmniej połowy kary, wykonaniu nałożonych na niego obowiązków, środków karnych, środkiów kompensacyjnych. Wniosek należy złożyć do sądu właściwego dla miejsca wykonania kary.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)