2022.01.19 godz. 09:40 Oława, Dolnośląskie

Czy mój syn ma szansę na dozór elektroniczny?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, piszę ponieważ nie stać mnie na poradę prawną a bardzo się martwię, mój syn ma jutro rozprawe6w sądzie penitencjarnym o dozór elektroniczny. W 2020 roku został zatrzymany z dużą ilością marihuany. Dostał wyrok 1rok i 4 miesiące pozbawienia wolności. Dodam że do tej pory nie był karany. Po zatrzymaniu przeszedł terapię odwykowa, przez ponad 1 rok byl na dozoże policyjnym i trochę pracowal. W momencie składania wniosku o dozór maił pracę na umowę zlecenie ale po nowym roku pracodawca jej nie przedluzyl. Czy w związku z brakiem pracy nie ma szans na dozór elektroniczny. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Sty 2022 11:45

Dzień dobry, Syn formalnie oczywiście ma szansę na dozór elektroniczny, nie sposób jednak przesądzać co się jutro stanie, zwłaszcza bez wglądu w akta. Jednak jeżeli miał terapię odwykową i przez rok nie popełniał żadnych nowych przestępstw, to można argumentować, że występuje pozytywna prognoza kryminologiczna i cele kary będą osiągnięte, a tym samym 'zasługuje' na dozór elektroniczny. Proszę pamiętać, że od postanowienia Sądu I instancji przysługuje zażalenie do Sądu Apelacyjnego. Gdyby wówczas uzyskał jakąś choćby promesę zatrudnienia, to mogłoby mu pomóc. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)