2022.12.06 godz. 15:00 Kielce, Świętokrzyskie

Czy moja 16 letnia dziewczyna może zamieszkać w domu z moimi rodzicami, gdy sytuacja w jej domu jest kiepska ?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry. Mam pewien problem i chciałbym zasięgnąć porady prawnej aby go rozwiązać. Liczę na pomoc oraz dyskrecję. Jestem 19 letnim niekaranym obywatelem. Mam 16 letnia dziewczynę, u której to sytuacja rodzinna jest kiepska. Mianowicie rodzice zajęli się głównie jej młodszym bratem, do niej mają ciągle pretensje, zrzucają na nią winę, wszystkie obowiązki domowe orwz opiekę nad brateem. Często padają słowa że ma się wynieść z domu, że jest nikim oraz że jest błędem ich młodości. Słowa te sprawiają że moja dziewczyna chce sie poddać i wpadła w depresję. Czy jest prawna szansa aby zamieszkała?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Gru 2022 16:28

Szanowny Panie, 16 lat to nie jest wiek w którym podejmuje się decyzje o rozstaniu z rodzicami, nawet mimo znacznej niezgodności w postrzeganiu otaczającej nas rzeczywistości. Proponuje kontakt z jednostką pomocy społecznej z Pana miejscowości, która niewątpliwie po bliższym zapoznaniu się ze sprawą powinna być w stanie pomóc, zwłaszcza że wskazuje Pan na problemy w relacjach społecznych, a niekoniczne stricte prawnych. Jednocześnie nie wykluczam, że przywołana jednostka uruchomi taką procedurę na którą Pan wskazuje.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)