2019.09.30 godz. 09:56 Poznań, Wielkopolskie

czy moja mama bedąc w mieszkaniu chronionym moze zachowac prawo do mieszkania komunalnego?

Wyjaśnienie sytuacji

mama obecnie przebywa w osrodku mieszkan chronionych ma decyzje do 31 grudnia br. od stycnia ma dostac umowe na stałe ale gmina chce ja pozbawic lokalu komunalnego osrodek ten jest dla osob chodzących jak się położy musimy ją zabrac gdzie jak odbiorą jej mieszkanie mama ma 92 lata .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Burtowy

Poznań-Jeżyce, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Paź 2019 09:43

Nie wiem czy dobrze trafiam w kategorię lokalu, którą obecnie posiada Pani mama - jeżeli chodzi o lokal socjalny to zgodnie z art. 25 ustawy, gmina może wypowiedzieć najemcy umowę najmu socjalnego lokalu bez zachowania terminu wypowiedzenia, jeżeli uzyskał on tytuł prawny do innego lokalu i może go używać. Natomiast co do zwykłego lokalu należącego do zasobu mieszkaniowego gminy nie ma takiego przepisu - podstawą wypowiedzenia może być np. określonego, wyższego metrażu za osobę, ale nie dotyczy to Pani mamy jako osoby z ukończonym 75 rokiem życia. Czy dostali Państwo jakieś pismo od gminy?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)