2020.11.04 godz. 11:13 Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie

Czy moja siostrzeńca dziedziczy spadek na równi że mną

Wyjaśnienie sytuacji

W maju zmarła moja mama. Mieszkam i jestem zameldowany w mieszkaniu które było jej własnością i jest to jedyny spadek ktory po sobie pozostawiła wraz z długami. Moja siostra odrzuciła spadek i jej syn również natomiast jej córka, która ma trójkę dzieci nie zamierza tego zrobić. Moje pytanie więc brzmi czy córka mojej siostry dziedziczy na równi że mną i może domagać się połowy mieszkania lub spłaty z połowy wartości mieszkania? Czy w takim wypadku może być współwłaścicielem mieszkania?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lis 2020 17:05

Dzień dobry, tak córka siostry dziedziczy na takich samych zasadach jakby dziedziczyła Pana siostra zatem ma prawo do połowy spadku po mamie (babci). Pozdrawiam serdecznie.