2021.03.29 godz. 10:42 Rzeszów, Podkarpackie

Czy moje dzieci mogą starać się o podział mieszkanie spłatę od matki ?Jedna wzięła ślub druga jest zaręczona a mnie po ludzku jest wstyd za matkę

Wyjaśnienie sytuacji

Przy rozwodzie / bez orzekania o winie / notarialnie przekazałem swoja część / połowę / mieszkania własnościowego swojej byłej żonie gdyż Nasze dzieci były niepełnoletnie i to również był warunek rozwodu.Była zona miała przepisać mieszkanie na córki zaraz jak będą pełnoletnie .Wyjechała do Anglii w tym czasie była zona zawarła związek małżeński.Jedna córka mieszka w Anglii druga w rzeczonym mieszkaniu .Obie są zameldowane pod tym adresem.Ostatnio podniosły temat mieszkania a w odpowiedzi od obecnego męża swojej matki usłyszały że nie maja co liczyć na darmochę i maja sobie zarobić na swój kąt

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Mar 2021 12:59

Dzień dobry! Rozumiem, że mieszkanie o którym mowa w zapytaniu jest obecnie w całości własnością Pańskiej żony (byłej). Jeśli tak, to dopóki właścicielka żyje to dzieci nie mają praw majątkowych do tego mieszkania, w szczególności do zniesienia współwłasności i rozliczenia z tego tytułu. Status cywilny Pańskich córek oraz ich zameldowanie pod tym adresem w mojej ocenie nie mają znaczenia w kontekście ewentualnych rozliczeń natury cywilnej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)