2021.12.04 godz. 10:54 Sandomierz, Świętokrzyskie

Czy moje dziecko dziedziczy spadek ( dlug) po wujku ?

Wyjaśnienie sytuacji

Brat mojego męża zmart 3 lata temu, zostawiając po sobie długi . Maz zrzekł się spadku przed sądem. W czasie kiedy śmierć i zrzeczenie spadku sie odbywało nie byliśmy jeszcze po ślubie i nie mieliśmy dziecka. Po ślubie jesteśmy 2 lata a dziecko ma rok. Pytanie brzmi czy musimy przeprowadzić sprawę zrzeczenia się długu po zmarłym wujku ? Dodam , że córka zmarłego zrzekła się spadku, żony mie miał, rodzice nie żyją. Z rodziny został tylko wuj zmarłego.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Gru 2021 08:10

Dzień dobry, nie, nie ma potrzeby odrzucania spadku w imieniu dziecka. Zgodnie z art. 927 par. 1 Kodeksu cywilnego nie może być spadkobiercą osoba fizyczna, która nie żyła w chwili otwarcia spadku. W związku z powyższym, skoro Państwa dziecko urodziło się już po śmierci brata męża, nie nabędzie ono spadku po nim.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)