2019.09.25 godz. 21:40 Chodzież, Wielkopolskie

czy może mieć zastosowanie taksa notarialna w wysokości 1/2 maksymalnej wysokości ?

Wyjaśnienie sytuacji

jestem właścicielem 1/4 nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym wraz z odrębnie zabudowanym budynkiem garażu.Tą swoją część (czyli 1/4 nieruchomości) chcę przekazać synowi w formie darowizny..

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Burtowy

Poznań-Jeżyce, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Wrz 2019 23:23

Zgodne z art. 5 ust. 1 ustawy Prawo o notariacie "notariuszowi za dokonanie czynności notarialnych przysługuje wynagrodzenie określone na podstawie umowy ze stronami czynności, nie wyższe niż maksymalne stawki taksy notarialnej właściwe dla danej czynności." Tak więc może Pan zadzwonić do kilku okolicznych notariuszy i negocjować jak najniższą stawkę za umowę darowizny.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)