2020.01.03 godz. 15:44 Kraków, Małopolskie

Czy moze zacząć remont dopóki nie odpuszczę mieszkania?

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkam u siostry. Jestem tutaj zameldowana. Ma ona pewne plany zwiazane z mieszkaniem, lecz moje nie jest jeszcze gotowe do zamieszkania. Mieszkam tu z dziećmi, one tez sa tu zameldowane. Czy moze ona zacząć remont podczas gdy my zajmujemy to mieszkanie? Remont ma być generalny, wiec niemożliwe jest w tym czasie korzystanie z mieszkania.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2020 11:43

Z meldunku żadne uprawnienia do korzystania z mieszkania nie wynikają. Mieszka tam Pani, bo siostra na to Pani pozwala, można tu mówić o umowie użyczenia. Jeśli siostra cofa swoją zgodę na korzystanie przez Panią z tego mieszkania, to traci Pani uprawnienia do korzystania z niego. Oczywiście, jeśli się Pani uprze i nie opuści mieszkania na jej żądanie, to wcale jej łatwo nie będzie usunąć Pani z tego mieszkania. Musiałaby robić sprawę o eksmisję. No ale to tak prawniczo, a czysto po ludzku, nie jesteście w stanie się dogadać o terminie tego remontu?