2020.04.04 godz. 17:37 Warszawa, Mazowieckie

Czy możemy przenieść się na działkę

Wyjaśnienie sytuacji

Mamy domek na leśnej działce. Jestem emerytem i co roku w okresie od kwietnia/maja do września/października (zależnie od temperatur) mieszkamy na działce. Czy zakaz wjazdu do lasu oznacza, że nie możemy się teraz przenieść i już tam pozostać ? W naszej sytuacji są tysiące emerytów/rencistów i są to osoby podwyższonego ryzyka w czasie epidemii. Mieszkając w domku zmniejszamy to ryzyko zapewne do 1000 razy w porównaniu z blokiem w Warszawie. Najbliższy domek jest w odległości ok. 50 m, a łącznie jest tam kilka rozrzuconych działek, więc liczba kontaktów tam nie da się w żaden sposób porównać z liczbą tych kontaktów w mieście.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Angelika Wojciechowska -Związek

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Kwi 2020 12:50

Dzień dobry, zgodnie z § 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii dozwolone jest przemieszczanie się w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. W mojej ocenie wyjazd do takiego domu letniskowego spełnia ten cel, ponieważ będziecie Państwo przebywać we własnym domu, w korzystniejszych warunkach, co zapewni lepszą ochroną zdrowia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)