2022.08.11 godz. 10:36 Puck, Pomorskie

Czy możemy sporządzić taki akt notarialny?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mój partner posiada mieszkanie na kredyt (do końca spłaty kredytu zostało około 10 lat) zastanawiamy sie czy możemy sporządzić akt notarialny w którym zaznaczamy że będziemy w nim mieszkać oboje dożywotnio i dopiero po naszej śmierci dzieci partnera będą miały prawa do tego mieszkania. Dziękuję i pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sie 2022 19:12

Partner może dla Pani ustanowić dożywotnią służebność osobistą mieszkania. To Panią zabezpieczy. Oświadczenie składa się do notariusza i wpisuje do ksiąg wieczystych.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)