2024.03.19 godz. 13:44 Ełk, Warmińsko-mazurskie

Czy możemy żądać składki za udzielony czas ochrony ubezpieczeniowej

Wyjaśnienie sytuacji

29 grudnia godz. 13:00 otrzymaliśmy wniosek Brokerski o zawarcie umów ubezpieczenia, z powodu braku możliwości wystawienia w ciągu 2 godzin 96 szt polis została wypisana Nota pokrycia udzielająca ochronę ubezpiecze- niową. 23 stycznia otrzymaliśmy od klienta informację o rezygnacji z ubez-pieczenia klientów z 43 polis bez podania, które miały to być polisy.Dopiero 30 stycznia otrzymaliśmy informację wraz z polisami, które rezygnują. Czy w tej sytuacji należy nam się składka za czas ochrony ? t.j.od 01.01. do 31.01. ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Mar 2024 14:41

Okres ubezpieczenia to czas obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej zawarty w umowie ubezpieczenia, a zatem jeśli doszło do zawarcia umów o ubezpieczenie (per facta concludentia), za okres jej obowiązywania należy się wynagrodzenie z tego tytułu (składka ubezpieczeniowa). Oczywiscie nie sposób odnieść się do konkretnej okoliczności bez znajomości faktów, dokumentów itp. Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)