2021.10.27 godz. 14:39 Poznań, Wielkopolskie

Czy możliwe jest dochodzenie zadośćuczynienia finansowego z tytułu naruszenia dóbr osobistych jeżeli Prokurator umorzył dochodzenie w tej sprawie ?

Wyjaśnienie sytuacji

Powódka (kobieta, która zdradziła męża) w trakcie trwania sprawy rozwodowej i walki o dzieci, złożyła zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa znęcania się psychicznego i fizycznego przez męża. Prokuratura jednak po analizie dowodów i przesłuchaniu świadków umorzyła postępowanie. Z tego samego tytułu powódka wniosła do Sądu Rejonowego sprawę o zadośćuczynienie finansowe. Mimo wielu sprzeczności i niejasności Sąd I Instancji zasądził żądaną kwotę zadośćuczynienia. Jak to możliwe ??? Jak najlepiej złożyć apelację ???

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Anna Sobieraj

Słupca, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Paź 2021 16:55

Apelacja w tej sytuacji uzależniona jest od stanu faktycznego sprawy. Pytanie, czy jest jeszcze termin na podjęcie działań, bowiem od dnia doręczenia wyroku sądu I instancji przysługuje termin 7 dniowy na złożenie wniosku o uzasadnienie wyroku podlegający opłacie 100 zł. Po odebraniu wyroku wraz z uzasadnieniem biegnie 2 tygodniowy termin na złożenie apelacji do sądu II instancji. Oczywiście zasadność złożenia apelacji można ocenić profesjonalnie dopiero po przeanalizowaniu całości sprawy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)