2023.06.19 godz. 16:48 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Czy można bez żadnych konsekwencji nie opłacić faktury

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem na własnej działalności gospodarczej,pracowałem w Niemczech ale dla polskiej firmy....firma do tej pory nie opłaciła mi trzech faktur a mija już drugi miesiąc. W umowie jest termin płatności dwa tygodnie....Rozmawiając z właścicielem firmy powiedziałem że nie wrócę do pracy jeśli nie opłaci zaległych faktur...później już zero kontaktu pomimo prób z mojej strony....jak to teraz wygląda kto się nie wywiązał z umowy właściciel który nie opłacił faktur na czas czy ja ze nie wróciłem do pracy

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Cze 2023 10:35

Dzień dobry, w takiej sytuacji jak najbardziej należy się Panu zapłata za zaległe faktury. Sprawę trzeba będzie skierować do Sądu. Zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl