2024.07.10 godz. 17:35 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Czy można dokonać eksmisji osoby, która nie ma gdzie mieszkać?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Sytuacja wygląda następująco. W 2022 roku rozwiodłam się z mężem. Mieszkaliśmy razem w moim mieszkaniu (było moje przed ślubem). Po rozwodzie były mąż miał się wyprowadzić jednak do tej pory tego nie zrobił. Jest u mnie zameldowany. Niestety nie ma on rodziców ani żadnego mieszkania do którego mógłby się przeprowadzić. Nie pracuje. Czy mogę złożyć w sądzie wniosek o eksmisję? Czy jest na to jeszcze inne rozwiązanie prawne?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lip 2024 18:50

Oczywiście, że zasadnym będzie pozew o eksmisję - być może były mąż będzie miał prawo do lokalu socjalnego. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl