2020.02.05 godz. 22:31 Wrocław-Śródmieście, Dolnośląskie

Wiarograf

Wyjaśnienie sytuacji

Czy można i w jaki sposób prosic Sędziego o wiarograf w celu sprawdzenia czy oskarżony mówi prawdę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Lut 2020 14:56

W ramach swojego prawa do obrony oskarżony może kłamać lub może w ogóle nic nie mówić. Ma obowiązek poddania określonym w kpk badaniom ( i nie tam wskazanego badania czy eksperymentu z użyciem wariografu). Więc praktycznie bez jego zgody nie sposób tego badania przeprowadzić. Skoro oskarżony nie ma obowiązku dowodzić swojej niewinności ani dostarczać dowodów na swoją niekorzyść, to będzie po prostu milczał, a więc tego badania nie będzie się dało zrobić.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)