2023.02.16 godz. 12:50 Warszawa, Mazowieckie

Czy można isc na zwolnienie lekarskie w trakcie wypowiedzenia za porozumieniem stron?

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym się dowiedzieć czy jeśli ktoś otrzyma zwolnienie z pracy za porozumieniem stron i po tym fakcie pójdzie na l4 to czy przysługują mu świadczenia? Jeśli tak to przez jaki okres ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lut 2023 10:39

dzień dobry, po ustaniu zatrudnienia pracownikowi przysługuje zasiłek chorobowy przez okres niezdolności do pracy spowodowanej chorobą, nie dłużej jednak niż przez 91 dni.