2022.04.12 godz. 18:01 Lublin, Lubelskie

Kupno domu w trakcie rozwodu

Wyjaśnienie sytuacji

Czy mozna kupic dom nie majac jeszcze rozwodu? Nie ma jeszcze sprawy o podzial majatku bo uzgodnilismy miedzy soba co ktos bierze,wiec czy byly maz bedzie mogl roszczyc sobie jakies prawa jesli depozyt na dom bedzie za moje oszczednosci.?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Cze 2022 19:40

Dzień dobry. Jeżeli dom nabędzie Pani w trakcie trwania wspólnoty małżeńskiej, to dom "wejdzie" do majątku wspólnego.